Meindl
69 tuotetta
| Yleisarvosana | (269 arvostelua) |
Meindl Island MFS Active - klassinen Meindl-malli, jota on Saksassa valmistettu vuodesta toiseen tyytyväisille käyttäjille.
| Yleisarvosana | ☆☆☆☆☆ |
| Yleisarvosana |
Todella hienot vaelluskengät.
Oikeassa saappaassani on kuitenkin valmistusvirhe. Nauhoitusreiät olivat väärin sijoitetut saappaan toisella puolella (selvä valmistusvirhe). Tämän seurauksena nauhoitus on vino ja täysin ruma. Ilmoitin ongelmasta Meindlille sähköpostitse kuvien kera, enkä ole vieläkään saanut heiltä mitään reaktiota tai vastausta. Se on yksinkertaisesti valitettavaa!
Olen ollut Meindlin asiakas yli 30 vuotta. Tämä on epäilemättä heidän tapansa kiittää minua!!| Yleisarvosana |
Napakat vaelluskengät.
| Yleisarvosana |
Vuosia kestävät kengät kolmannet menossa , noin 7 vuotta kestävät suht kovallakin käytöllä.
| Yleisarvosana |
Erinomaiset kengät, itse asiassa ne ovat neljännet parini. Kun löytää vaelluskengät, jotka ovat mukavat jalalle, ei ole samanlaista kokemusta kuin muiden kengät. Käytin viimeisiä kenkiä itse asiassa lähes päivittäin vuoristovaelluksilla ja huomasin, että ne alkoivat liukastua 1200 kilometrin jälkeen, jotka olin juossut 11 kuukaudessa. Vanhoja kenkiä tulee käytettyä rinnakkain.| Yleisarvosana |
Edelliset, juuri samaiset, jalkineet kestivät yli 12 vuotta, eikä vesi päässyt vieläkään kenkään sisään. Huolellinen puhdistus ja vahaus pitivät edelliset kunnossa, ja näille teen samat toimenpiteet. Täydellinen istuvuus jalkaan. Tosi hyvät jalkineet sekalaiseen maastoon, niin etelän reheviin metsiin, kuin käsivarren Lapin kivikkoisille poluille.