Yleisarvosana | ☆☆☆☆☆ |
Yleisarvosana |
Kevyet, tyylikkäät ja todella mukavat housut kesäulkoiluun. Antaisin täydet 5 tähteä mutta takataskujen puuttuminen ja vasemman jalan reisitaskujen päällekkäisyys laskee arvosanan tähden verran. Suosittelen silti!
Yleisarvosana |
Kangasmateriaalin nimessä oleva Stretch -termi oli harhaanjohtava. Muissa Fjällrävenin housuissa tuo Stretch on todella selkeä ja mukavuutta lisäävä ominaisuus (esim. Keb), mutta näissä housuissa en kyllä huomannut joustoa oikein ollenkaan. Skrodelle kaverille sillä on iso merkitys ja sitä jäin kaipaamaan. Itse housujen malli, ulkoasu ja laatuvaikutelma ovat viiden tähden arvoisia, mutta "joustamattomuudesta" napsaisin kaksi tähteä pois.
Yleisarvosana |
Yleisarvosana |
Yleisarvosana |
Hyvin suunnitellut retkihousut. Taskut sopivilla paikoilla, kännyn saa taskuun niin ettei se haittaa liikkuessa. Ainoa kummastus on lahkeiden ilmoitettu pituus 32 tuumaa, lahkeet ovat pidemmät. Ei muuta haittaa paitsi sisällä kun ottaa kengät pois niin lahkeet laahaavat maata. Yleensä siis muissa housissa 32 tuumaiset lahkeet ovat sopivan pituiset.