SaatavuusTuote ei ole myynnissä tällä hetkellä.
Varastotilanne ja saapuvat
Tuotteen kuvausEnsimmäisen Marttiinin Suomi-puukon juuret johtavat yli parinkymmenen vuoden päähän. Itsenäisen Suomen täyttäessä 80-vuotta, tätä juhlistettiin Marttiinilla vuonna 1997 tietenkin puukonteolla. Vuonna 2009 puukko sai entistä ehomman ulkonäön.
Nyt vuonna 2012 Suomen täyttäessä 95 vuotta Marttiini luonnollisesti jatkaa perinteitä ja kunnioittaa Suomen juhlavuotta puukonteolla. Kauniin visakoivukahvan päässä on pronssiin valettuna leijona, joka on luonnoltaan vapaa, vankka ja vakaa aivan kuten Suomi ja suomalaiset. Suomen leijona on painettuna nahkaiseen tuppeen.
Jokainen juhlavuoden puukko on luonnollisesti numeroitu - näin kukin puukko on yksilöllinen keräilykappale.
Juhlapuukko toimitetaan puisessa lahjalaatikossa. Pakkauksessa on läpinäkyvä kansi, joten puukkoa voi ihailla myös sen ollessa laatikossaan.
Tämän tuotteen voi maksaa vain näillä maksutavoilla:- Apple Pay
- Ennakkolasku / tilisiirto
- Google Pay
- Lasku tai osamaksu (Klarna)
- Luottokortti
Paino0,606 kg(Sisältää mahdollisen myyntipakkauksen painon)
Takuu36 kk
Valmistusmaa
Viro
KommentitLisää kommentti
Mielipiteet
8

0
Tuotemerkki