
Yleisarvosana | (22 arvostelua) |
Salomonin legendaaristen Soft Flaskien 250ml versio! Pehmeässä, juotaessa kasaan menevässä juomapullossa neste ei pääse hölskymään, koska siihen ei pääse jäämään ilmaa sekaan. Tiedät myös helposti, kuinka paljon pullossa on nautittavaa jäljellä. 2.5 desilitran Soft Flask on erinomainen valinta lyhyemmille lenkeille tai todella kovaan kisaan geeleille, kun energiaa tarvitaan paljon! Voit tehdä pulloon omat geelit tai tursottaa valmiita geelipakkauksia pulloon, jolloin et joudu tahmimaan näppejäsi tai varusteitasi lenkillä tai miettimään, missä on lähin roskis.
Tähän pulloon on hyvä tehdä myös esimerkiksi yksi satsi vahvaa urheilujuomaa, vaikka mukana olisikin vettä tai laimeampaa urkkaa kulutusjuomaksi. Suuosa on mallia pure ja ime ja siitä virtaa tavaraa suuhun hyvällä tahdilla.
Tilavuus: 0.25 litraa
Paino: 24g
Yleisarvosana | ☆☆☆☆☆ |
Yleisarvosana |
Todella kätevä, kaksi tällaista pulloa kulkee täytenä mukana aiemmin ostamassani Salomon High Pulse belt:ssä vyön etutaskussa. Tätä on myös mukava pitää kädessä juostessa ja hörppiä siitä välillä kun nesteytyksen tarve on suurta pitkällä lenkillä. Kun haluaa kädet vapaaksi voi vajaana/tyhjänä sujauttaa kätevästi takaisin vyöhön, eikä pulloa enää tahdo sen jälkeen huomatakkaan. Muutakuin korkin osalta, joka myös on erittäin kätevä! Juominen siitä käy erittäin vaivattomasti juostessakin. Ja kun oppii oikean juoma tekniikan, mitään ei läiky. Tiskaaminen ja kuivatus tapahtuu myös helposti. Jää katevästi ylösalaisin kuivumaan kuivauskaappiin. Pullon ja korkin voi helposti huuhdella, korkista kahdella sormella puristamalla. Kokonsa puolesta sujahtaa kätevästi myös melkein taskuun kuin taskuun. 😉👍
Yleisarvosana |
Todella hyvä tuote geelien ottamiselle pitkillä lenkeillä
Yleisarvosana |
Hyvä ja laadukas!
Yleisarvosana |
Toimii. Paras kokoontaitettava juomapullo. Korkin kokoa kun saisi vielä jotenkin minimoitua.
Yleisarvosana |
Nämä on aivan loistavia pitkillä lenkeillä. Sopiva pitää kädessä ja tyhjennyttymisen jälkeen pystyy taittelemaan vaikka taskuun. Ja kaiken lisäksi puhdistaminen on helppoa.
Yleisarvosana |
Kätevä moneen.
Yleisarvosana |
Hyvä pieni pullo lyhyemmille lenkeille. Uusi isompi aukko on hyvä, koska helpompi sihdata jauhot, tabletit, vedet yms.
Hyvä hankinita, jos haluaa piitää juomarepussa urheilujuomaa veden lisäksi.