| Yleisarvosana | (14 arvostelua) |
Ospreyn Transporter sarjan kenties monikäyttöisen koko elikkä 65L. Tähän kassiin mahtuu reissaajasta riippuen sopivasti joko viikonloppureissun tai maailmanympärimatkan varusteet. Moneen kilpailijaansa verrattuna Transporterista löytyy poikkeuksellisen mukavat olkahihnat, joiden ansiosta kassi ei roiku liian alhaalla ja sitä voi kuvitella kantavansa vähän pidemmänkin matkan. Olkahihnat saa esim. lentomatkustuksen ajaksi piiloon ja rintaremmistä löytyy pilli hätätilanteita tai hiljaisia hetkiä varten.
Kassin materiaali on kestävää ja se hylkii vettä tehokkaasti. Materiaalina on käytetty vahvaa 800D nailonkangasta TPU käsittelyllä. Laadukkaat vetoketjut saa tarvittaessa lukkoon erillisellä lukolla (ei mukana). Tästä siis pitkäikäinen kassi, joka kestää ryönäämistä ja rankaisua.
Kassin isoon taskuun mahtuu massiivinen määrä varusteita ja sisällä on verkkotasku kamppeiden organisointia varten. Toisessa päädyssä on vielä erillinen pienempi vetoketjullinen ulkotasku. Kassin sisällä on avainklipsi ja kompressiohihnat sekä yläosassa läpinäkyvä osoitekorttitasku.
Mitat: 60 x 36 x 32cm
Paino: 1,41 kg
Tilavuus: 65 L
| Yleisarvosana | ☆☆☆☆☆ |
| Yleisarvosana |
Huipputuote. Kestävän tuntuinen materiaali. Juuri sopivan kokoinen viikonloppumatkoille yms. Ei liian iso, eikä pieni. Suosittelen!
| Yleisarvosana |
Tosi hyvä kassi. Toimivat ratkaisut ilman liikoja kromeluureja. Monikäyttöinen: matkalle, varustekassiksi jne. Parhaimpia varusteita, joita olen hankkinut.
| Yleisarvosana |
Helppo pakata ja hyvä raahata. Selkä vähän hikoaa jos kantelee pidenpään, mutta eihän tämä mikään rinkka olekkaan.
| Yleisarvosana |
Yksi reilun kokoinen lisätasku ei olisi pahitteeksi. Muuten laukku vaikuttaa ensimmäisten kokemusten perusteella oikein hyvältä.
| Yleisarvosana |
Yleisesti ottaen hyvä reissu laukku, erittäin vankka rakenne muuttaminen aika vaivatonta repuksi. Ainoan miinuksen jonka keksin, että ainakin yhden pikku lisä taskun tähän voisi laittaa. Yksi pelkästään ei meinaa riittää.
| Yleisarvosana |
Tämä on mukava matkalaukku kaupunkimatkoille. Mutta urheiluvälineeni sopii yhtä helposti sinne. Hartiat ansaitsevat AR: n kaikkien aikojen parhaan idean voidakseen Caryn sen baxkpakina. Selkäni ja hartiat kiitos. Ja viimeisenä mutta ei vähäisimpänä väri "Sub lime" nero;)| Yleisarvosana |
Laadukas ja käytännöllinen. Itse käytän tätä suhatessani kahden kodin väliä ja laukkuun mahtuu hyvin pidemmänkin reissun kamat.
| Yleisarvosana |
Priima laukku matkalle ja kalliolle
