Seacsub
216 tuotetta
| Yleisarvosana | (16 arvostelua) |
Seacsubin hupullinen shorty lämmittää märkäpuvun päällä, mutta toimii myös pelkälleen lämpimissä vesissä. 5 mm neopreeni on joustavaa eikä vaikeuta liikkuvuutta, kun pukua käyttää märkkärin kaverina. Pitkä kalteva vetoketju edessä tekee puvun pukemisesta ja riisumisesta vaivatonta. Lisäksi hupusta löytyy huomaamattoman pienet reiät, joista huppuun joutuva ilma pääsee ulos.
| Yleisarvosana | ☆☆☆☆☆ |
| Yleisarvosana |
Vest istuu hyvin päälle vaikka samaa kokoa kuin kokopuku.
| Yleisarvosana |
Hyvä yhdistelmä märkäpuvun kanssa ja viileämpiin vesiin odottelen miten toimii sielä. Kestävän oloinen puku näin 5sukelluksen jälkeen.
| Yleisarvosana |
Hyvä torso tuomaan lisälämpöä, vuoden aikana 15 sukellusta, kertaakaan ei tullut kylmä. Käytän 7mm märkäpuvun päällä, torso samaa kokoa kuin märkäpuku.
Mukavan lämmin puku
| Yleisarvosana |
Hyvä shorty kokopuvun päälle, ilmoitettu mitoitus täsmäsi minun kohdalla. Hyvä huppu!
| Yleisarvosana |
Hyvin menee kokopuvun päälle ja on joustava. Tässäkin piti taulukon mukaan m-koko mahtua, ei mahtunut.