Hestra
37 tuotetta
| Yleisarvosana | (64 arvostelua) |
Hestran suosituimpien lasketteluhanskojen 3-sorminen malli, jossa on vedenpitävä ja kestävä kangas, Army Leather vuohennahka -kämmen, irrotettava vuorikangas, pitkät varret lumilukolla, karabiinikiinnikeet ja ranteeseen kiinnitettävät lenkit. Jokainen pari koostuu 109 osasta ja hanskat käyvät läpi 46 eri kohtaa ja 18 laadunvalvontavaihetta. Mallista on tullut monien vapaalaskijoiden, vuoristo-oppaiden, helihiihtäjien ja hiihdonopettajien suosikki.
Materiaalit
Army Goat Leather Proofed -vuohennahka
Tuulenpitävä ja vettähylkivä mutta hengittävä HESTRA Triton polyamidi -kangas: 100% polyamidia.
Eriste: Fiberfill 100% polyester
Vuori: Bemberg 100% polyester
| Yleisarvosana | ☆☆☆☆☆ |
| Yleisarvosana |
Istuvuus hyvä, pystyy toimimaan ja tekemään montaa, samalla sormet pysyvät lämpiminä
| Yleisarvosana |
Lämpimät hanskat kylmäsormisuudesta kärsivälle. Hankin nämä pyöräilyä varten ja siinä toimivat erinomaisesti aina -15 asteeseen saakka, jonka jälkeen ohut alushansikas tulee tarpeeseen. Parhaat tähän mennessä tähän käyttötarkoitukseen.
| Yleisarvosana |
Laadukkaat ja lämpimät. Sopii myös pyöräilyyn.
| Yleisarvosana |
Hyvä
| Yleisarvosana |
Ihan huippu hanska. Sujahtaa helposti käteen. Ekalla laskureissulla hanskoihin pääsi suksia putsatessa lunta sisään, mutta kastunut hanska tuntuikin hetkessä kuivalta! Ranneremmit on myös todella kätevä lisä.
| Yleisarvosana |
Lämpimät. Sopivat talvipyöräilyyn.
| Yleisarvosana |
Lämpimät ja kykenee myös työskentelemään
| Yleisarvosana |
Äärimmäisen hyvät laskuhanskat. Vapaa etusormi tuo yllättävän paljon näppäryyttä ja pienet yksityiskohdat parantavat käytännöllisyyttä; karabiini pitämään hanskat tallessa yhdessä ja rannelenkit tekevät paljain käsin säätämisestä vaivatonta, kun ei tarvitse miettiä mihin hanskan jemmaa. Materiaalit tuttua Hestra laatua.