Salomon
388 tuotetta
| Yleisarvosana | (66 arvostelua) |
Salomonin vaihtopohjallinen on valmistettu Ortholite vaahtomuovista, ja siinä on EVA-kantakuppi. Materiaalin ansiosta pohjallinen on pehmeä ja se pitää jalat viileinä. PU- ja kumipohjan yhdistelmä tarjoaa hyvän hengittävyyden ja kosteuden- sekä hajujen hallinnan.
| Yleisarvosana | ☆☆☆☆☆ |
— Näytä alkuperäinen| Yleisarvosana |
Etsin Salomonin kengissä mukana tulevien pohjallisten kaltaisia - nämä lienevät lähimpänä niitä, mutta omaan kapeaan lestiin nämä tuntuivat turhan leveiltä, eikä yhtä tukevilta kuin alkuperäiset. Muuten ok.
| Yleisarvosana |
Aivan mahtava että näitä Salomonin pohjia saa ostettua vielä. Olen vaihtanut näitä muihinkin kenkiin. Minulle tulee kovemmissa pohjallisissa hotspotteja, mutta näissä ei. Miinus on että jos nämä kastuu läpiasti päkiä vähän lotisee, eli kerää vettä.