Lajit‪» Ulkoilu‪» Kengät‪» Juoksukengät‪» Maastojuoksukengät‪» Miesten‪»

VJ Maxx 2 Mens

VJ Maxx 2 Mens

VJ Maxx 2 Mens
VJ Maxx 2 Mens
VJ Maxx 2 Mens
VJ Maxx 2 Mens
VJ Maxx 2 Mens
VJ Maxx 2 Mens
VJ Maxx 2 Mens

Hinta
169,00 + toimituskulut
Sis. alv 25.5 %


Määrä
pari


Väri
VJ Maxx 2 Mens Keltainen / Musta
Keltainen / Musta


Koko
EUR 42 (UK 8.0)
EUR 42.5 (UK 8.5)
EUR 43 (UK 9.0)
EUR 44 (UK 9.5)
EUR 44.5 (UK 10.0)
EUR 45 (UK 10.5)
EUR 45.5 (UK 11.0)
EUR 46 (UK 11.5)
EUR 47 (UK 12.0)
EUR 48 (UK 13.0)



Valitse kaikki ominaisuudet.
Saatavuus
Heti

Varastotilanne ja saapuvat

Sijainti Myymälä (Helsinki): Juoksu, 8, varasto


Arvostelut
Yleisarvosana ()


Tuotteen kuvaus


Koe äärimmäinen monipuolisuus, iskunvaimennus ja nopeus VJ Maxx2 maastojuoksukengällä, joka on suunniteltu toimimaan kaikilla pinnoilla ja -etäisyyksillä. Nauti vapaudesta ylittää rajojasi ja tykittää enemmän maileja vertaansa vailla olevan mukavuuden ansiosta. Parhaan istuvuuden saavuttamiseksi suosittelemme tilaamaan puolta kokoa pienemmän, kuin mitä olet VJ:n jalkineissa tottunut käyttämään: kengässä on hieman enemmän tilaa kuin aiemmassa VJ Maxxissa.

VJ:n vallankumouksellisella SuperFOAMance-välipohjalla varustettu Maxx2 tarjoaa poikkeuksellisen iskunvaimennuksen ja energian palautuksen jokaisella askeleella. Edistyksellinen vaahtomuovitekniikka joka kevyempi ja herkempi kuin perinteinen EVA-vaahto, varmistaa kestävyyden ja erinomaisen tarttuvuuden pitävään ulkopohjaan.

Kevyt, hengittävä ja kestävä yksiosainen päällinen yhdistettynä jalkaa myötäilevään lestiin tarjoaa maksimaalista mukavuutta ja suorituskykyä.

  • SuperFOAMance-välipohja takaa maksimaalisen mukavuuden
  • FitLock-järjestelmä takaa välipohjan vakauden
  • Ulkopohja on valmistettu kokonaan butyylikumista kestävyyden ja pidon takaamiseksi
  • Kevyt, hengittävä ja kestävä yksiosainen ylärakenne


Tekniset ominaisuudet

Korkeus: 31 mm / 25 mm
Ulkopohja: Superior Contact
Päällinen: Neulottu yksiosainen
Korvakkeen syvyys: 4 mm

Paino
240 g / kenkä (koko 42, UK 8)

Koko ja istuvuus
Reilua kokoa, suosittelemme ottamaan puoli kokoa pienemmän.


Tuotteen koko pakattuna tai myyntipakkauksen koko on arviolta 250 x 140 x 350 mm.


Lestin leveys
Normaali


Maasto
Märkä, pehmeä, Vuoristo


Sukupuoli
Miehet


Vedenpitävyys
Ei


Taso
Harjoittelu, Kisa


Paino
0,48 kg
(myyntipakkauksen kanssa 0,794 kg)


Valmistusmaa
Suomi


Kommentit
Petteri A. vahvistettu ostaja, 31.3.2025
Yleisarvosana
Ensikokemusten perusteella yllättävän tilava kenkä, vaikka kapealta näyttääkin. Kengän lesti on hieman pitkän oloinen, suosittelen ehdottomasti etsimään sopivan koon sovittamalla. Pohjan kuvio on hyvää perusmallia, ei erityisen aggressiivinen nappula, mutta pito vaikuttaa silti hyvältä. Pito paljaalla kalliolla/kivellä on todella hyvä, oli sitten kuiva tai märkä. Sammaleinen kallio on eri juttu, mutta sellaista materiaalia ei taida ollakaan, joka sen ongelman selättää. Kenkä vaikuttaa näppärältä, vaimennus ei tunnu pehmeän mukavalta, mutta toimittaa silti luultavasti pidemmälläkin lenkillä oikein hyvin. Hyvällä tavalla simppeli ja notkea menijä, kunhan istuvuus vain mätsää omaan jalkaan. Kantakupin sisäpinta on, hmm... epäliukasta materiaalia. Ajatuksena, ettei kantapää pääse liikkumaan kengässä. Suosittelen panostamaan hyviin sukkiin, sillä kostea puuvillasukka ja tämä materiaali ei ole hyvä yhdistelmä, vaikken isoa vahinkoa itselleni aikaan saanutkaan kolmen tunnin tunkkaustreenissä. Päällinen on aika paksu ja/tai jämäkkä, mutta toimii hyvin eikä ole tähän mennessä moitittavaa siitä. Joissain arvioissa on mainittu hieman lämpöiseksi, mutta se selviää keväämmällä. Ihan pienestä plutauksesta ei kenkä imaise vettä sisäänsä ollenkaan, joten veden poistumiseen kengästä en osaa vielä ottaa kantaa. Kaiken kaikkiaan vaikuttaa tosi monipuoliselta ja notkealta menijältä. Pidempiä rallatteluja odotellessa!

Anonyymi vahvistettu ostaja, 28.3.2025
Yleisarvosana
Erittäin hyvät kengät.
José Fernando B. vahvistettu ostaja, 8.3.2025
Yleisarvosana
Googlen kääntämäNäytä alkuperäinen
Suuri yllätys minulle Erittäin kevyt, reaktiivinen ja minulle paras koskaan kokeilemani pohja, erittäin suositeltavaa.
Anonyymi vahvistettu ostaja, 2.3.2025
Yleisarvosana
Googlen kääntämäNäytä alkuperäinen
Parhaat maastokengät ja paras pito
Anonyymi vahvistettu ostaja, 24.1.2025
Yleisarvosana
Googlen kääntämäNäytä alkuperäinen
Hyvä hinta ja nopea toimitus, tuotetta ei valitettavasti ole vielä testattu.
Claudio N. vahvistettu ostaja, 15.1.2025
Googlen kääntämäNäytä alkuperäinen
Ostin kokoni (29,5 cm), mutta kenkä (VJ-koko: 46 EUR/UK 11,5/cm 29,6) on todellisuudessa 2 kokoa suurempi. Lähetin sen takaisin, odotan hyvitystä. Sillä välin ostin 2 kokoa pienempiä, jotka on jo postitettu. Saan sen perjantaina.
Rui C. vahvistettu ostaja, 21.12.2024
Yleisarvosana
Googlen kääntämäNäytä alkuperäinen
Pito on täydellinen, mukava kilpakenkälle, ainoa asia on, sinun täytyy ostaa yksi numero alaspäin
Anonyymi vahvistettu ostaja, 28.11.2024
Yleisarvosana
Googlen kääntämäNäytä alkuperäinen
Vastaanotettu tilauksen Hongkongissa melkein valonnopeudella, vain 3 päivää tilauksen jälkeen. Kengät... hyvin 100 km polkujuoksun jälkeen niillä, olen ehkä löytänyt suosikkiparini. Toes box on hieno, ne ovat hieman isoja, joten luultavasti hyvä harkita todellista kokoa tai jopa puolta kokoa pienemmäksi. Mutta pito vaikuttava! Jopa mudassa kengät tuntuivat vakailta eivätkä luistaneet kertaakaan. Täytyy kokeilla pitkää juoksua yli 7/8 tuntia, mutta 20/30 km kengät tuntuvat mukavilta. Suosittelisin tätä paria ehdottomasti ystävilleni.
Riku T. vahvistettu ostaja, 15.9.2024
Yleisarvosana
Hyvä kenkä mun jalalle löydettiin myyjän kanssa. Pari oli vaihtoehtoa, mutta VJ:n tunnettu pito oli lopulta mun valinta.

Anonyymi vahvistettu ostaja, 24.7.2024
Yleisarvosana
Googlen kääntämäNäytä alkuperäinen
Kevyet ja hyvät kengät, joissa erittäin hyvä pito maassa. Suosittelen 😊. Tilauksessa käytetty kokotaulukko cm-mitoilla.
Näytä kaikki (15) Lisää kommentti

Tuotemerkki


VJ Shoes MAXx2

Tuotteet, joita on ostettu usein tämän tuotteen kanssa: