One Way
34 tuotetta
Yleisarvosana | (11 arvostelua) |
One Way Premio 30 KIT on äärimmäisen tasapainoinen ja muun muassa Dorothea Wiererin käyttämä hiihtosauva mieletöntä laatua, voimaa ja tuntumaa arvostaville hiihtäjille. Sauva on saatu entistä kevyemmäksi täyshiilikuituisen putken ansiosta ja heiluripaino hipoo täydellisyyttä. Premio 30 -sauvan sompa on nopea vaihtaa ilman työkaluja näppärän Exchange Basket System -tekniikan ansiosta, joten oikea sompa on näppärä valita kelin ja olosuhtieden mukaan. Hiilikuituvahvistetu ja korkilla päällystetty kahva sekä Maailman Cup -tason AV WC -hihna takaavat viimeisen päälle tehokkaan voimansiirron jokaisella työnnöllä.
Huom. Kahva ja sauva ovat erillään toisistaan, ja ne on liimattava yhteen.
Yleisarvosana | ☆☆☆☆☆ |
Yleisarvosana |
Kevyt jä tyylikäs, katkeaa helposti.
Yleisarvosana |
Huippulaadukkaat ja kevyet sauvat. Ihan parhaat talvella lumella ja kesällä rullahiihdossa. Hiilikuitusauvat, joilla pysyy ylävartalo terveenä vaikka hiihtää paljon.
Todella hyvä sauva! Ilmeisesti näissä One Wayn sauvakokonaisuuksissa hihnan koko on vakiona M. Itselleni ainakin tarrahihna näissä auttamattoman lyhyt, itselläni kädet ja hanskat kokoa 8. Laitan L koon hihnat tilaukseen 👍🏻