Camelbak
44 tuotetta
Yleisarvosana | (19 arvostelua) |
Ultra Belt on yksinkertainen ja kevyt tarvikevyö juoksijalle, hiihtoon tai yleiskäyttöön. Erinomainen suorituksiin jossa mukana pidetään vähäinen määrä varusteita. Vyössä on tasku pientarvikkeille ja myös sauvat kulkevat mukana. Heijastava logo lisää näkyvyyttä.
Kokonaistilavuus: 3 L sisältäen 1 x 0,5 L pehmeän Quick Stow -juomapullon.
Paino: 70 g (ilman säiliötä)
Koot: XS/S 66 - 76 cm, S/M 71-81 cm, M/L 76-89 cm
Materiaali: 3 D vent poly mesh
Kantojärjestelmä: 3 D verkko
Vyöllä kahden vuoden ja juomasäiliöllä 10 vuoden materiaali- ja valmistusvirhetakuu.
Yleisarvosana | ☆☆☆☆☆ |
Yleisarvosana |
Toimii hyvin varsinkin pitkillä matkoilla. Helppo säätää niin menee useammille perheessä.
Yleisarvosana |
Camelback Ultra Belt on paras käyttämäni vyö. Siinä on useita taskuja tavaroillesi. Vetoketjutasku on hiukan liian pieni isolle puhelimelle, mutta olen käyttänyt sen takana olevaa verkkotaskua puhelimelle ja vetoketjutaskua avaimille. Pieniin taskuhin mahtuu vaikka nenäliinoja tai pientä välipalaa. Jos et tarvi mukana tullutta juomapulloa lenkilläsi, voi takataskuun laittaa ohuen tuulitakin, hanskat tai mitä vaan pieneen tilaan menevää. Suosittelen!
Yleisarvosana |
Erinomainen varuste juomapullon (mallia lötkö) ja esim puhelimen kantamiseen kesällä.
Yleisarvosana |
Vähän ahtaan puoleiselta vaikutti, mutta hyvin venyi sopivaksi.
Yleisarvosana |
Kännykkä ja avaimet mahtuu hyvin etupuolelle. Lötköpullo takapuolelle laitettuna pompottaa pakaroiden päällä, joten ainakaan tarpeettomasti sitä ei viitsi kuljetella. Toki voi olla parempi laittaa vyö takaperin eli joustavampi lötkö eteen
Yleisarvosana |
Hintansa väärti, taskuihin on helppo sijoittaa puhelin, avaimet, lisäenergia jne., tilaa riittää ja vyö pysyy napakasti vyötäröllä. Mukana tuleva juomapullo on laadukas ja sille on hyvä tasku selkäpuolella.
Yleisarvosana |
Ensikokemusten mukaan miellyttävä käyttää ja tekee tehtävänsä hyvin
Yleisarvosana |
Jouduin reklamoimaan tuotteen, kiristysremmit eivät pidä lainkaan vaan löystyvät heti. Etenkin sauvoille tarkoitetut lenkit täysin käyttökelvottomat, sillä 5 askeleen jälkeen remmit löystyvät ja sauvat alkavat heilua ja pudota paikoiltaan.