Carinthia
120 tuotetta
Yleisarvosana | (17 arvostelua) |
Carinthian TLG-takki on todella kevyt ja pieneen tilaan pakkautuva toppatakki, jossa on erinomainen lämpöarvo suhteessa painoon. Tekokuitutakissa on hyödynnetty Carinthian ISO Mapping® teknologiaa, joka tarkoittaa, että oikea määrä tiettyä toppauslaatua on tietyssä paikassa taatakseen käyttäjälle sopivan lämpötilan.
Toppaus: G-LOFT® 40g, G-LOFT® 30g, 100 polyester
Päällinen & sisävuori: 100% polyamide
Kädet-vyötärö: Techno Stretch, 92% polyester, 8% elastan; verkko 75% polyamide, 25% elastan
Paino (g): 280 (size M)
Yleisarvosana |
Hyvin istuu ja on lämmin oikeista paikoista. Vetoketjut jumittaa välillä liikaa. Piti ompelijalla käydä vetoketju vaihtamassa, kun junittaminen aiheutti rikkoutumisen
Yleisarvosana |
Kesän viileisiin iltoihin hyvä lämmike ja tuulensuoja. Syyskeleihin liikkeellä sopiva, mutta taukotakkina liian ohut.
Yleisarvosana |
On kyllä hyvä! Kannattaa maksaa laadusta!
Yleisarvosana |
Se, että niin pieni takki pitää niin lämpimänä: -2 asteessa plus tuulessa seisoma-asennossa sen kestää melko hyvin. Hiki vapautuu ulospäin. Jopa päivittäin käytettävän raskaan reppun yhteydessä materiaali ei hankaa läpi, mutta ole varovainen, takkia ei ole paljoa, joten tarkista aika ajoin. Ei kookkaat ja kapeat jalat.
Yleisarvosana |
Tyylikäs ja hengittävä takki syyskeleille. Laatu on taattua Carinthiaa. Hiki pysyy poissa, mutta kylmäkään ei tule. Myös tarpeeksi tyylikäs esimerkiksi oopperaan tai häihin.