Storm Swim Sahd kit 1

Prix promotionnel
5,50 + frais de livraison
L'offre se termine dans
Prix normal 6,29 €
TVA comprise 0 %


Quantité
unité



Magasin (Helsinki)sur étagère0 unités
Disponible dans boutique en ligne0 unités


Dans le cas de ce produit, le nombre maximal qui peut être commandé est celui que nous avons disponible en stock.
Disponibilité
Ce produit n'est pas disponible en ce moment.

Disponibilité


Description du produit
Paketti Sisältää yhden Wildeye Seeker Shad Jigin ja yhden Suspending Wildeye Swim Shad jigin.

Vuosisadan haukivieheeksikin kehuttu "Leijuva" kalajigi, jossa 3-haarainen pohjakoukku.

Välivedessä leijuva (suspending) jigi, jota voi uittaa halutessaan äärettömän hitaasti ja vaihtelevasti. Tämä on kullan arvoinen ominaisuus erityisesti kylmässä vedessä jossa kankean kalan on saatava riittävästi aikaa kiinnostua ja hyökätä vieheen kimppuun.

Tämän jigin uittamisessa kalastajan käsiala on avaintekijä. Mitä kylmempi vesi, sitä pidempiä taukoja ja sitä hitaampi uitto. Lähes jäisessä vedessä taukojen pituuksia voi pidentää jopa 15...20 sekuntiin. Riittävän nopeasti uitettuna nousee lähes pintaan.

Vinkki:
Kalastaessasi Suspending WildEye Swim Bait -jigeillä, mukaan kannattaa varata kunnon kalastuspihdit tai koukunirroittaja sillä jigiä saa kaivella todella syvältä kalan suusta.

Suspending WildEye Swim Bait on valittu Erä-lehden vuoden erätuotteeksi 2004. Sillä on kalastettu myös Suomen Suomen suurin vapavälineillä pyydystetty hauki, joka on hyväksytty viralliseen ennätyskalarekisteriin (Suomen ennätyskalarekisteri/Suomen ennätyskalalautakunta, 2004).

Storm WildEye Suspending Shad eli "Suspi" löi itsensä kerralla suomalaisen hauenkalastajan tajuntaan. Sitä voidaankin pitää välttämättömänä osana hauenkalastajan vieherasiaa. Sillä on edelleenkin hallussaan Suomen Suurimman Hauen -titteli.

Nyt "Suspi" saa serkun tai itseasiassa isoveljen nimenomaan suomalaisten hauenkalastajien pyynnöstä. Uutuus eli Storm WildEye Seeker Shad on periaatteessa hitaasti uppoava Suspi joka on varustettu valtavalla toukkajigin pyrstöllä. Hitaasti uppoavana vieheellä voi kalastaa noin 1...1,5 m syvemmällä kuin vastaavan kokoisella Suspilla. Iso sippipyrstö näkyy ja kuuluu kauemmas myös syvemmässä ja tummemmassa vedessä.

Tässä vaiheessa on jo tiedossa että haukia tämä uutuus pyydystää ennätystahtia. Ainoa epäselvä asia on se mikä muodostuu Storm WildEye Seeker Shadin lempinimeksi kalastajien suussa.

Type de pêche
Pêche au jig


Garantie
12 mois


Commentaires
Commenter

Marque