可用性约
14 - 30 日 下单后. 评分可信度 信用度高.
库存具体情况当该产品再次有货时,请通知我。
评论
商品描述
Kelialue: -6/-20°C
Kaikki lumilaadut, erinomaiset pakkaskelin ominaisuudet pienentämään hakauskitkaa.
Sama kuin aikaisempi FC Cold pulveri, mutta ECHA:n säädösten mukaisilla puhdistetuilla fluoriraaka-aineilla, PFOA <25ppb.
Näillä tuotteilla on erinomaisia ominaisuuksia. Ne minimoivat suksen pohjamateriaalin pintaenergian ja tekevät siitä erittäin vettä- ja likaahylkivän. Samalla ne ovat erinomaisia kylmissä olosuhteissa pienentäen tehokkaasta hankauskitkaa. FC-pulvereiden nopeus, luistoherkkyys ja kestävyys ovat erinomaiset kaikilla kelialueilla. Monipuolisten laittotapojen myötä pulverista hyötyvät kaikki, myös kevyet hiihtäjät.
Pulvereiden alusvoitelu:
- Puhdista suksen pohja huolellisesti Vauhti Clean&Glide puhdistus- ja huoltonesteellä.
- Käytä alusvoiteena lumilaatuun ja kosteuteen sopivaa UF, HF- tai LF Race-vahaa.
- Siklaa ja harjaa pulverin alle tuleva voidekerros rosteri- tai messinkiharjalla ja viimeistele huolellisesti nylonharjalla.
Voitelu pakkaskeleillä:
- Raudoita pulveri nopealla, noin 7-10 sekunnin vedolla, käytä voiteluraudassa noin 170-180°C lämpötilaa. Rotokorkkaa vielä lämmin pulveripinta käyttäen porakoneessa matalaa kierrosnopeutta ja keveähköä painetta. Kaksi-kolme vetoa suksen kärjestä kantaan on riittävä määrä.
- Jäähdytä sukset huolellisesti ja siklaa ylimääräinen pulveri kevyesti.
- Harjaa rotohevosharjalla, jatka rotonylonharjalla niin, että pohjiin tulee tasainen kiiltävä pinta.
- Jos käytössä ei ole rotoja voi korkkauksen tehdä luonnonkorkilla käsin voimakkaasti hiertäen sekä käsiharjausta käyttäen. Aukaise pohjat metalliharjalla, jatka kiillottaen pinnat nylonharjalla.
The approximate size of the packed product or the sales package is 55 x 50 x 22 mm.
Temperature MAX-6 °CTemperature MIN-20 °C
重量0.02 kg(包含内包装重量 0.025 kg)
原产地
Finland
评价Add a comment
品牌