Hyperlite Source + Remix

Hyperlite Source + Remix


キャンペーン価格
494,78 + 送料
あとで割引終了
通常価格 549,90 €
付加価値税込み 25.5 %


数量



サイズ
Hyperlite Source + Remix Source 139cm / Remix (EUR 39-43.5 | US 7-10.5)
Source 139cm / Remix (EUR 39-43.5 | US 7-10.5)
在庫切れ


サイズ: Source 139cm / Remix (EUR 39-43.5 | US 7-10.5)

販売店舗 (Helsinki)棚の中0 個
オンライン注文で発送可能0 個


この商品は在庫のある数量までご利用いただけます。
在庫状況
商品は一時的に在庫を切らしております。

在庫状況
商品が入荷したら通知を受け取る


商品説明
Hyperliten Source on suunniteltu weikkaajalle joka osaa jo alkeet, mutta haluaa kehittyä hypyissä kohti pro-tasoa. Tottakai Sourcella on mahdollista myös aloittaa wakeboard-harrastus, etenkin jos hypyt kiinnostavat - Source on laadukkaan rakenteensa vuoksi pitkäikäinen lauta ja kestää hyppyjä vuosi toisenkin jälkeen.

Sourcessa on 3-stage rocker eli laudan profiili on keskeltä tasainen mikä tekee pienen vedenvastuksen, joten lauta on kevyt ajettava. Pääasiallinen idea 3-stage rockerissa on kuitenkin loistavat pomput aallosta, kun laudan tasainen keskiosa ohjaa painetta suoraan ylöspäin, jolloin hypystä tulee korkea mistä on hyötyä etenkin pienestä aallosta hypätessä.

Laudassa on neljä irrotettavaa evää, joilla saa tarvittaessa lisää pitoa, mistä erityisesti iloa kun opettelee kanttaamaan laudalla ja keräämään vauhtia aaltoon. Kanttaustaitojen kehittyessä evät voi ottaa pois ja laudalla saa vapaamman tuntuman veteen ja pintatemppuilu onnistuu helpommin.

Paketissa oleva Hyperlite Remix on helposti puettava aloittelijan ja keskitason weikkaajan tukeva side, jolla viet harrastustasi seuraavalla tasolle. Wakeboardingissa kehittymisessä hyvä side on tärkein varuste - välitön tuntuma lautaan tekee lajista helpomman ja nopeuttaa oppimista huimasti.

Tärkeä ominaisuus Remix-siteessä on jäykkä ja matala pohjalevy, minkä ansiosta tuntuma lautaan on todella välitön, kun kanttaat, niin lauta todellakin lähtee kanttaamaan heti, eikä viivettä juuri ole. Siteen runko on keskijäykkä, mikä tuo mukavuutta jalalle uhraamatta kuitenkaan liikaa välitöntä tuntumaa. Tällä siteellä pidemmätkin sessiot onnistuvat ilman jalkojen väsymistä.

Pukemista helpottaa iso aukko jalalle, jonka vuoksi side käy monenlaisille jalkatyypeille. Kiinnitys on kahdella erillisellä narulla, joilla siteen saa tiukkaan ja sovitettua omalle jalalle mukavaksi. Naruille oma kiinnitys siteen varressa, niin narut eivät jää hänksättämään.

大体の商品の大きさ、または製品パッケージの大きさは 1400 x 500 x 200 mm.


コメント
コメントを追加する

ブランド