Sportarten‪» Skifahren‪» Skilanglauf‪» Skischuhe‪» Schlittschuhlaufen‪»

Fischer RC7 Skate My Style 2016-2017

Fischer RC7 Skate My Style 2016-2017


Speziellpreis
199,00 + versand- und Zahlungskosten
MwSt. im Preis enthalten 25.5 %


Anzahl
paar


Größe
36
Nicht verfügbar
37
Nicht verfügbar
38
Nicht verfügbar
39
Nicht verfügbar
40
Nicht verfügbar
41
Nicht verfügbar
42
Nicht verfügbar
43
Nicht verfügbar



Bitte wählen Sie alle Optionen.
Verfügbarkeit
Dieser Artikel ist im Moment nicht verfügbar.

Verfügbarkeit auf Lager


Artikelbeschreibung

Esikuvansa Carbonliten tapaan naisille suunnitellussa kengässä on hyödynnetty uutta Polymer-Crosslink-tukea, joka tekee kengästä entistäkin tukevamman ja tehostaa voiman välitystä.

 

Ergonominen kannan muotoilu. Cuff lisää sivutukea ja liikkuvuus on silti hyvä eteen- ja taaksepäin. Paineen tasainen jakautuminen EVA-pehmusteen ansiosta. Helppo säätää tarrakiinnityksen ansiosta.

Kevyestä polymeerista valmistettu ulkoinen tukielementti kiinnittää Cuff-tuen kenkään. Kengän kiertojäykkyys on tuen kestävyyden ansiosta erinomainen.

Uusi, kätevä pikanauhoitusjärjestelmä on painoltaan ja kooltaan minimaalisen huomaamaton. Lukitse nauhat pelkästään vetämällä niistä. – Nopea, turvallinen ja luotettava.

Erillinen, ulkoinen kiinnitys kämmenselän alueella (Velcro- tai sulkunauhan avulla). Kiinnitys lisää kengän tukea ja mahdollistaa paremman voiman välityksen.

Sisäpuolinen ja sivuttainen mukautuminen säären akseliin. Korkeussäädettävä 4 mm suuntaansa mukana toimitettavalla erikoisavaimella.

Käytännölliset pukemislenkit ja laajasti aukeavat rakenteet takaavat helpon ja miellyttävän jalkaan laiton.

Kiinnitysjärjestelmä kantapäälle ja sträpeille. Helppo kiinnittää ja säätää.

Nauhojen päällä oleva peite auttaa suojaamaan jalkaa paremmin lumelta ja ulkoiselta kosteudelta.

Vesisuojattu vetoketjujärjestelmä pitää lumen ja kosteuden luotettavasti ulkopuolella.

Kengän pohjallisessa ja sisäkengässä oleva luonnollinen hyödyllisten mikrobien kanta takaa kengän hajuttomuuden ilman kemikaaleja

Erittäin kevyt eristysmateriaali. Kaksi kertaa lämpimämpi kuin vaahtomuovi tai huopa. Vettähylkivä ja paineenkestävä.

Voiman suorempi välittyminen jalan neutraalin asennon ansiosta tekee tästä erinomaisen pohjan kilpakäyttöön. Huippukevyt kenkä, optimaalinen jousto ja kiertojäykkyys. Mallit sekä luisteluun että perinteiseen tyyliin.

Istuvuuskonsepti on mukautettu erityisesti kuluttajaryhmien vaatimuksiin. Oli kyseessä sitten naisjalalle muotoiltu, nuorison jalkaan mukautettu, yleisiä mukavuustoiveita vastaava tai kilpahiihdon suoraan voiman välitykseen tarkoitettu: Boot Fit Concept -erikoislestit ovat vastaus eri kohderyhmien mitä erilaisimpiin vaatimuksiin ja muotoihin.

 


Die geschätzte Größe des verpackten Artikels oder die Größe der Verpackung 400 x 300 x 100 mm.


Bindungsart
NNN, Prolink, Turnamic


Gewicht
2,3 kg(Beinhaltet das Gewicht die mögliche Verkaufsverpackung)


Kommentare
Hinterlassen Sie einen Kommentar

Meinungen
4 1

Marke


Blog

Maastohiihtosuksien valintaopas

Hiihtäminen on hauskaa ja tehokasta hommaa, joka haastaa koko kropan, tarjoaa raikkaita luontoelämyksiä ja haluttaessa myös vauhdin hurmaa. Hiihtoputkiin, laduille ja umpilumille mahtuu monenlaista hiihtäjää, ja hiihtoharrastukset voi jaotella maastohiihdossa perinteiseen tyyliin...